گزارش خبرگزاری مهر
1396-11-09
گزارش خبرگزاری مهر
مشهد-رئیس شورای سیاست ‌گذاری کنگره بین المللی حاکمیت قانون گفت: لازم است زیر ساخت های قانونی برای ارتباط سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس شیخ الاسلامی ظهر دوشنبه در جلسه شورای سیاست ‌گذاری کنگره بین المللی حمایت و حاکمیت قانون در حوزه های تجاری، اقتصادی و سرمایه، با بیان اینکه جذب سرمایه گذار، تولید و اشتغال بدون ایجاد زیرساخت ها امکان پذیر نیست اظهار کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید با پیش برد برجام به پشتیبانی و حمایت از فعالیت های سرمایه گذاران و جلب مشارکت های بخش خصوصی در این زمینه پرداخته است.

وی افزود: یکی از سرمایه های برجام این بود که علاوه بر استفاده از سرمایه های داخلی، با خارج نیز ارتباط داشته باشیم و بر لزوم دستیابی به زیر ساخت های قانونی تاکید شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی حاکمیت قانون ابراز کرد: باید ساختارهای قانونی برای ارتباط سرمایه گذاران داخلی و خارجی محکم باشد که بر همین اساس در سال گذشته برنامه ریزی گسترده ای جهت برگزاری همایش قانون و سرمایه گذاری خارجی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس همایش بین المللی حاکمیت قانون در حوزه های تجاری، اقتصادی و سرمایه ۹ و ۱۰ اسفند در مشهد برگزار می شود.

شیخ الاسلامی ادامه داد: بررسی تطبیقی قوانین و مقررات حاکمیت قانون در حوزه های  اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری در ایران و سایر کشورها، حمایت قانونی از فعالیت های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری، حقوق سرمایه گذاری خارجی، اصول حقوق بین الملل سرمایه گذاری و مطالعه تطبیقی در ایران، آسیب شناسی خلاهای قوانین حاکم بر حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری و آسیب شناسی خلاهای قوانین حاکم بر حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری از محورهای برگزاری این همایش هستند.

وی گفت: برای نخستین مرتبه با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی رویداد باشکوه و جامع با حضور حقوقدانان برجسته کشور و مهمانان بین المللی از مراجع حقوقی بین المللی و با دعوت از مقامات ملی در مشهد برگزار می شود.

منبع خبر: https://www.mehrnews.com