گزارش خبرگزاری آریا
1396-11-09
گزارش خبرگزاری آریا

خبرگزاری آریا- رئیس شورای سیاست ‌گذاری کنگره بین المللی حاکمیت قانون با بیان اینکه برجام فرصت های سرمایه گذاری را در کشور باز کرد بر لزوم ایجاد زیر ساخت های قانونی برای ارتباط سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاکید کرد.
عباس شیخ الاسلامی در جلسه شورای سیاست ‌گذاری کنگره بین المللی حمایت و حاکمیت قانون در حوزه های تجاری، اقتصادی و سرمایه با بیان اینکه جذب سرمایه گذار، تولید و اشتغال بدون ایجاد زیرساخت ها امکان پذیر نیست، اظهار کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید با پیشبرد برجام به پشتیبانی و حمایت از فعالیت های سرمایه گذاران و جلب مشارکت های بخش خصوصی در این زمینه پرداخته است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از سرمایه های برجام این بود که علاوه بر استفاده از سرمایه های داخلی با خارج نیز ارتباط داشته باشیم، افزود: همچنین بر لزوم دستیابی به زیر ساخت های قانونی تاکید کرده ایم.
رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی حاکمیت قانون اضافه کرد: باید ساختارهای قانونی برای ارتباط سرمایه گذاران داخلی و خارجی محکم باشد که بر همین اساس در سال گذشته برنامه ریزی گسترده ای جهت برگزاری همایش قانون و سرمایه گذاری خارجی صورت گرفت. 
شیخ الاسلامی خاطرنشان کرد: بر همین اساس همایش بین المللی حاکمیت قانون در حوزه های تجاری، اقتصادی و سرمایه 9 و 10 اسفندماه  در مشهد برگزار می شود.
وی  در ادامه بررسی تطبیقی قوانین و مقررات حاکمیت قانون در حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری در ایران و سایر کشورها، حمایت قانونی از فعالیت های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری، حقوق سرمایه گذاری خارجی، اصول حقوق بین الملل سرمایه گذاری و مطالعه تطبیقی در ایران، آسیب شناسی خلاهای قوانین حاکم بر حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری و آسیب شناسی خلاهای قوانین حاکم بر حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری را از محورهای برگزاری این همایش ذکر کرد.
رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی حاکمیت قانون گفت: برای نخستین بار با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی رویدادی باشکوه و جامع با حضور حقوقدانان برجسته کشور و مهمانان بین المللی از مراجع حقوقی بین المللی و با دعوت از مقامات ملی در مشهد برگزار می گردد.

منبع خبر: http://www.aryanews.com